Dětská Planetární meditace pro Mír

( Pro lepší představu je vhodné koupit gumový, nebo nafukovací míč - Zeměkoule ) (Děti jsou meditací doprovázeny. Všechny pokyny v průběhu této uvolňující meditace děti vnímají se zavřenýma očima. Meditace se může stát také hrou, při které stojí děti v kruhu a nahlas vyslovují všechna přání Duše. ) Meditaci pro mír na Zemi vytvořil Mistr Maha Atma Choa Kok Sui pro láskyplnou podporu a ochranu naší Země. MCKS učil lidi po celém světě pracovat s energií. Ne tou, která se vyrábí v elektrárnách a díky které si můžeme rozsvítit žárovku. Ale energie je všude kolem nás. Je to přírodní energie - životní energie. Bez čeho by jsme například nemohli žít a co je všude kolem nás ???

  • Vzduch
  • Slunce
  • Voda
  • Ale také Země - Stromy - plodiny...
A o této energii tu budu mluvit. Nemohli bychom žít ani bez jediného. A protože naše těla potřebují všechny tyto živly, také my jsme touto přírodní energií. Jsme součástí přírody. A proto také můžeme energii přírody cítit a vidět a můžeme ji předávat tam kde je potřeba. 
Posíláním energie - (tj. posílání požehnání, přátelství a lásky) Zemi pomáháme celému lidstvu, protože dáváním zároveň přijímáme. Když se nám tyto nádherné a láskyplné energie vrátí zpět, můžeme je znovu a znovu zesilovat! Nebo-li, čím víc budeme dávat, tím víc budeme dostávat! Už jsem vám řekla, že i my jsme energie. Aby mohla tato přírodní energie proudit naším tělem, máme v těle každý z nás několik energetických center, kterým říkáme čakry, a ty nám pomáhají rozvést energii do celého těla. My budeme používat při meditaci dvě z těchto energetických center.
První z nich je srdeční čakra. 

Každý z vás určitě ví, kde má srdíčko :o) Srdíčko je vlevo a srdeční čakra je uprostřed hrudi. Při meditaci si budeme představovat, že si pravou rukou sáhneme do svého srdíčka a vezmeme si v něm nádherné zlaté srdce. Druhou z nich je Korunní čakra.
Co myslíte? Kde bychom mohli mít korunní čakru??? 
Na vrcholku hlavy, tam kde měli korunu králové a princezny :o) Při meditaci si pak budeme představovat, že levou rukou sáhneme do své korunní čakry pro druhé srdce.Takže v obou dlaních budeme držet srdíčka. A poslední věc, kterou si budeme představovat, je naše Země. Představte si ji malou jako míč před sebou, dlaně otočíme směrem k Zemi a této Zemi budeme posílat požehnání, Lásku a Mír.
Pošleme Zemi ty naše srdíčka :o) A tak se nyní naučíme tento velkolepý způsob dávání a přijímání.


Meditace pro Mír na Zemi.

Pohodlně se posaď a uvolni se ... Zavři oči ... Zhluboka se nadechni a vydechni Mysli na nějaký krásný zážitek, něco co ti udělalo velikou radost Vezmi do své pravé ruky nádherné zlaté srdce z tvého srdce Stále mysli na nějaký krásný zážitek Vezmi si do své levé ruky jiné zlaté srdce ze své korunní čakry Představ si Zemi jako malý míč, který leží před tebou Dej ruce dlaněmi směrem k malé Zemi před tebou Mysli na všechny dobré věci a přání, které bys chtěl dát přírodě, ... každému ve tvé rodině, ... tvým kamarádům a ostatním lidem na celé Zemi Cítíš, jak energie z tvých rukou proudí k Zemi Otevři oči a pokud chceš, můžeš nyní nahlas vyslovit všechna přání, která bys chtěl, aby se ti vyplnila.

Teď poděkujeme Matce Zemi: Děkujeme ti Matko Země za všechny dobré věci, které nám dáváš. Děkujeme ti a máme tě moc rádi :o) Cítili jste něco v dlaních??? Cítili jste, jak vám z rukou proudí energie??? To byla energie vašich přání pro Matku Zemi. 


Děkuji Vám a přeji Krásný den :o)

Autor: Mistr Maha Atma Choa Kok Sui                    

Autorka překladu České verze: Marcela Neumanová